81DWR / 118 km ~…

81DWR / 118 km ~ Światłostop

307 966+118 = 308 084

Miałem dzisiaj w planach dojechać jak najszybciej do Osaki gdzie w firmowym sklepie Treka czeka mnie mała naprawa.

Było to jednak moje najwolniejsze 100 km podczas tej wyprawy! W ogóle jazda rowerem po Japonii jest powolna bo wszędzie duży ruch i mnóstwo świateł ale na tym odcinku to była prawdziwa incepcja sygnalizatorów!

Światła co 80 metrów i tak przez 100 kilometrów! Głównie stałem i czekałem, a jak się udało ruszyć to nawet nie było sensu pedałować bo na kolejnym sygnalizatorze też się paliło czerwone. Cudem było gdy przejechałem pod rząd chociaż trzy takie światło stopy.

Do Treka w Osace dotarłem dopiero przed 15. Widać że byli poinformowani o moim przyjeździe bo miła Pani mechanik tylko spytała „Bagażnik?” i od razu z kolegą zabrali się do wymiany.

Podregulowali mi jeszcze napęd i po 30 minutach rower był gotowy do jazdy. Nie musiałem nic płacić ani podpisywać. Więc o ile jakość Treka może nie jest obecnie na najwyższym poziomie to międzynarodowa gwarancja nadal działa świetnie i wymieniają wszystko bez gadania.

Podrzuciłem rzeczy do hostelu, jak się okazuje nielegalnego koreańskiego guesthouse i ruszyłem na miasto zwiedzać Dotonbori! Czas spróbować Takoyaki!

#rowerowyrownik #wyprawaramenowa #japonia #rower #foodporn